دانشکده پیراپزشکی
۱۳۹۸ پنج شنبه ۵ ارديبهشت
br ENGLISH
معرفي رشته

كارشناسي پيوسته تكنولوژي پرتوشناسي

برنامه آموزشي اين رشته در راستاي تربيت كارشناسان پرتوشناسي با توانمندي مناسب جهت استفاده از فناوري هاي جديد در زمينه تصويربرداري پزشكي طراحي شده است.

اهداف و رسالت برنامه آموزشي: رسالت اين رشته ايجاد توانايي‌هاي علمي و تخصصي لازم جهت تربيت كارشناسان پرتوشناسي و افزايش كارايي آنان در زمينه تصويرگيري پزشكي و فراگيري علم تصويربرداري پزشكي از تكنيك هاي ساده تصوير برداري تا روش‌هاي پيشرفته تصويربرداري پزشكي (شامل سيستم‌هاي ديجيتال، CT,MRI، سونوگرافي‌هاي مدرن و استفاده از ابزارهاي جديد با تكنولوژي پيشرفته مي باشد.

وظايف حرفه‌اي دانش آموختگان:

كارشناسان تكنولوژي پرتوشناسي بر اساس نقش‌هايي كه در بخش‌ها دارند، وظايف گوناگوني شامل: مراقبتي، اجرايي، مديريتي و ارتباطي را به عهده خواهند داشت.

امكان ادامه تحصيل در مقاطع بالاتر:

در حال حاضر دانش آموختگان اين رشته مي توانند در مقطع كارشناسي ارشد فيزيك پزشكي، آناتومي و راديوبيولوژي، تصويربرداري پزشكي و دكتراي تخصصي فيزيك پزشكي و آناتومي ادامه تحصيل دهند.

فرصت هاي شغلي و تحصيلي: اغلب كارشناسان راديولوژي در بيمارستان هاي آموزشي- درماني (دولتي و خصوصي) و مراكز و كلينيك هاي تخصصي در بخش راديولوژي، CT scanو MRI استخدام مي شوند.

1395/06/16
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal