دانشکده پیراپزشکی
۱۳۹۸ پنج شنبه ۵ ارديبهشت
br ENGLISH
معرفي رشته

كارشناسي پيوسته علوم آزمايشگاهي

علوم آزمايشگاهي شاخه اي از علوم پزشكي است كه در ارتباط با آناليز آزمايشگاهي خون، مايعات و انساج بدن انسان به منظور تشخيص بيماري، پيگيري درمان و حفظ سلامت افراد جامعه مي باشد.

هدف و ماموريت برنامه آموزشي در تربيت نيروي انساني:

ماموريت اصلي رشته علوم آزمايشگاهي تربيت افرادي است كه بتوانند در آزمايشگاه‌هاي باليني بيمارستان‌ها و آزمايشگاه‌هاي مراكز بهداشتي با دانش اختصاصي كه آموخته اند و با بكارگيري دستگاه‌هاي الكترونيكي پيچيده و روش هاي متعدد آزمايشات مختلف را روي خون و يا ديگر مايعات و نسوج بدن انجام دهند.

هدف از برنامه آموزشي اين رشته تربيت دانشجويان براي ارائه خدمات آزمايشگاهي است. در اين برنامه تعليمات اختصاصي لازم به دانشجويان داده شده تا از عهده انجام آزمايشات اوليه و معمول در آزمايشگاه‌هاي بهداشتي و باليني برآيند.

فرصت هاي شغلي و تحصيلي:

دانش آموختگان قادر خواهند بود آزمايشات باليني، تحقيقات و خدماتي وابسته را به عنوان كارشناس بخش‌هايي چون ايمونولوژي، هورمون شناسي، انگل شناسي و هماتولوژي و.... را در مراكز مختلف آزمايشگاهي برعهده گيرند.

امكان ادامه تحصيل در مقاطع بالاتر:

به دليل گرايش هاي فراوان اين رشته امكان ادامه تحصيل در مقاطع بالاتر كارشناسي ارشد و دكتراي تخصصي رشته هايي از جمله هماتولوژي، ژنتيك ، انگل شناسي، ميكروب شناسي، ايمني شناسي، سم شناسي، بيوشيمي باليني، ويروس شناسي و ... وجود دارد.

1395/06/16
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal