دانشکده پیراپزشکی
۱۳۹۸ پنج شنبه ۵ ارديبهشت
br ENGLISH
معرفي رشته

كارشناسي رشته كاردرماني

اين رشته از زير مجموعه هاي علوم توانبخشي است كه وظيفه آن بررسي و ارزيابي توانائي ها، درمان و آموزش معلوليني است كه در اثر سكته هاي مغزي، بيماري هاي مختلف، حوادث، تصادف، عقب ماندگي ذهني و ... دچار معلوليت شده‌اند.

وظايف دانش آموختگان:

تخصص يك كاردرمانگر كمك به بازتواني جسمي، حركتي، ذهني و روحي افراد است كه دچار معلوليت مي‌باشند و علاوه بر آن كاردرمانگر با آموزش كار و فعاليت‌هاي مختلف متناسب با نوع معلوليت و بالا بردن توان ذهني با استفاده از كارگاه‌هاي و تكنيك‌هاي متفاوت ورزشي درماني و ابزارهاي مختلف، علاوه بر مقابله با معلوليت و جلوگيري از پيشرفت بيماري‌ها، فرد معلول را به محيط اجتماعي بازگردانده و استقلال او را فراهم مي‌آورد.

امكان ادامه تحصيل در مقاطع بالاتر:

فارغ التحصيلان مقطع كارشناسي مي‌توانند در مقطع ارشد و دكتراي تخصصي در رشته‌هاي كاردرماني جسماني كاردرماني رواني- علوم پايه تشريح فيزيوتراپي و مديريت توانبخشي ادامه تحصيل دهند.

فرصت هاي شغلي:

فارغ التحصيلان اين رشته مي‌توانند در مراكز بيمارستاني، درمانگاه ها، مجتمع‌هاي توانبخشي خصوصي يا دولتي، مراكز نگهداري سالمندان و معلولين، مراكز روزانه روانپزشكي، مراكز بازتواني معتادين، مراكز توانبخشي كودكان، مدارس استثنايي و مراكز جامع توانبخشي مشغول بكار شوند.

1395/06/16
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal